Uloz.to - místo i pro tvoje soubory

www.uloz.to, ulozto.cz to jsou ZDARMA FILMY, MP3, HRY a to z uložto a ulož.to na ulozto-forum.cz

Přihlásit se    Fórum    Registrovat    FAQ

REGISTRACE na www.ulozto-forum.cz je ZDARMA

Obsah fóra » Download - Free Servery » Filmy » Filmy české a slovenské

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Divadlo Járy Cimrmana
 Příspěvek Napsal: pon 24. zář 2007 21:07:38 
Beginner

Přidávám pár skvělých her z DJC.

Bez hesla.

Předmět příspěvku: Re: Divadlo Járy Cimrmana
 Příspěvek Napsal: ned 02. bře 2008 11:53:26 
Beginner

taky něco přidám

Divadlo Járy Cimrmana: Afrika aneb Češi mezi lidožravci

-----------------------------------

Divadlo Járy Cimrmana: Akt

Žánr: Komedie
Zvuk: Česky
Titulky: Anglické
Obraz: 4:3
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají: Miloň Čepelka, Jan Hraběta, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Jaroslav Weigel
Země: Česká republika, 1997, 105 minut
Bonus: Interaktivní menu, Výběr scén

Slovo upravovatele: Jednoaktová hra "Úžas žandarma Kovandy", kterou uvádíme pod kratším názvem "Akt", byla napsána v letech 1910-11. Za Cimrmanova života byla provedena, pokud víme, pouze jednou, a to v r. 1913 u příležitosti otevření restaurace Labuť v Tanvaldu. Hra se zdála tehdejším divákům cynická, vulgární, nepravděpodobná a málo vlastenecká, takže zcela propadla. Při vzpomínkovém projevu nad hrobem Ladislava Stroupežnického Cimrman řekl: "Moje dramata, Mistře, setkávají se s ještě hlubším nepochopením než vaši Naši furianti. Já však věřím, že náš národ si nakonec jako vždycky dá říci a oba nás pochopí." Jeho slova se naplnila až naší premiérou v roce 1967 na jevišti Malostranské besedy. Má adaptace posunula hru do současnosti, jinak jsem nedělal podstatnějších změn, až na dva případy: místo "bouchnu" dávám výstižnější "praštím" a místo Žílova zvolání "Chlapci, táhněte zase po svých" dávám výmluvnější "Chlapci, mám z vás radost." Z. Svěrák

---------------------

Divadlo Járy Cimrmana: Dobytí Severního pólu

rig. název: Divadlo Járy Cimrmana: Dobytí severního pólu
Žánr: Komedie
Zvuk: Česky
Titulky: České
Obraz: 4:3
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Bořivoj Penc, Petr Brukner
Země: ČR, 2006, 108 minut
Bonus:

Interaktivní menu, Výběr scén

V pražské restauraci „Pod Vyšehradem”, kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život. Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru „Přetržené dítě”, která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška. Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru „kompaktní a čirou jeko střechýl” (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět – bohužel pozdě – dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.

Předmět příspěvku: Re: Divadlo Járy Cimrmana
 Příspěvek Napsal: ned 14. zář 2008 23:17:52 
Beginner

Můžu poprosito znovunahození Afriky part 2 a 3? Ostatní se mi stáhly v pohodě. A jinak ta cesta na severní pól mi nejede vůbec :? :roll: to je škoda

Obsah fóra » Download - Free Servery » Filmy » Filmy české a slovenské